Spotkanie z żołnierzem

Mając świeżo w pamięci uroczysty dzień Święta Niepodległości, w piątkowy poranek 25 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu żołnierza Wojska Polskiego. Dzieci mogły usłyszeć, czym na co dzień zajmują się osoby służące w wojsku, jak wiele różnych funkcji pełnią, by w naszym kraju żyło się bezpiecznie. Pracownicy biurowi, logistyczni, inżynierowie elektronicy, informatycy, saperzy, mechanicy to tylko niektóre zawody niezbędne w służbie wojskowej.

Podczas rozmowy, dzieci próbowały odpowiedzieć na pytanie: „Co znaczy niepodległość?”, co okazało się niełatwym zadaniem i wymagało pomocy naszego gościa: „Niepodległość to swoboda, to prawo do polskiej wiary, tradycji i języka, to także poczucie bezpieczeństwa, które widać na uśmiechniętych radośnie twarzach dzieci.”

Przedszkolaki mogły obejrzeć elegancki mundur galowy, zapytać o znaczenie odznak i medali na nim umieszczonych. Padły także inne ważne pytania, między innymi: „Czy każdy żołnierz nosi karabin?”, „Czy żołnierze potrafią strzelać z łuku?”, „Dlaczego niektóre mundury są w ciapki?”. Na każde z nich nasz przemiły gość odpowiadał cierpliwie.

Serdecznie dziękujemy za ciekawe i ważne spotkanie, życząc sukcesów, zadowolenia i dumy z wykonywanej służby.

Relacja fotograficzna znajduje się  w galerii. Zapraszamy do obejrzenia!

Data dodania: 2022-11-29 21:19:15
Data edycji: 2022-12-02 21:21:44