Spotkanie z żołnierzem

Dnia 6 listopada 2018 roku w przedszkolu gościliśmy żołnierza. Spotkanie miało na celu zapoznanie przedszkolaków z pojęciami: żołnierz, wojsko, musztra oraz aktualnymi zadaniami żołnierskimi. Interesującym momentem było przedstawienie historii wojska od czasów legionistów (zmiana stroju wojskowego oraz pełnionych zadań). Niespodzianką okazał się fakt, iż żołnierze również należą do grona świętych: Archanioł Michał (przeciwstawił się Lucyferowi), św. Jerzy (walczył ze smokiem) czy św. Marcin (wracając z bitwy podzielił się swoim płaszczem z ubogim). Przedszkolaki poznały także formacje służby Ojczyźnie: wojska lądowe, siły powietrzne, marynarka wojenna czy niedawno powstałe wojska obrony terytorialnej. Jednak najbardziej angażującym momentem okazało się przeprowadzenie musztry wojskowej. Dziękujemy za interesujące i ubogacające spotkanie oraz zachętę do stawania w obronie Boga, Ojczyzny i drugiego człowieka.

Data dodania: 2021-05-08 15:02:07
Data edycji: 2021-05-08 15:02:36