Spotkanie z ratownikiem pierwszej pomocy przedmedycznej

Dnia 30 października 2018 roku w przedszkolu gościliśmy ratownika pierwszej pomocy przedmedycznej. Spotkanie miało podwójny charakter: rozwijało dzieci zawodowo, przedstawiając kompetencje i zadania ratownika/lekarza oraz uczyło, jak należy postępować w sytuacji zagrożenia życia lub odniesienia ran. Przedszkolaki poznały zasady udzielania pierwszej pomocy (wezwanie pomocy, sprawdzenie oddechu, masaż serca,) oraz przypomniały telefony alarmowe 999 i 112. Ciekawym momentem spotkania były ćwiczenia praktyczne na fantomie oraz nauka opatrywania ran głowy, rąk czy nóg. Dziękujemy za zorganizowanie spotkania i przypomnienie, że każda osoba, nawet najmłodsza, ma predyspozycje by ratować życie.

Data dodania: 2021-05-08 14:57:43
Data edycji: 2021-05-08 14:58:24