Spotkanie z ratownikiem medycznym

Dnia 20 listopada 2019 roku w przedszkolu odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym. Zajęcia miały na celu kształtowanie postawy niesienia pomocy poszkodowanym. Jednak by było to możliwe w pierwszej części spotkania dzieci utrwalały znajomość numeru alarmowego 112. Dzieci w sposób praktyczny próbowały także podjąć rozmowę z dyspozytorem medycznym i udzielić odpowiedzi na stawiane przez niego pytania. W dalszej części dzieci uczyły się na misiach oraz fantomach kolejnych czynności niezbędnych do ratowania życia drugiego człowieka (sprawdzenia oddechu, masażu serca czy sztucznego oddychania). Poznały także pozycję bezpieczną, w jakiej należy ułożyć poszkodowanego. Spotkanie uświadomiło przedszkolakom, iż każdy człowiek dziecko czy dorosły w sytuacji zagrożenia życia może zostać ratownikiem.

Data dodania: 2021-02-28 17:19:32
Data edycji: 2021-02-28 17:20:06