Spotkanie z psami

Dnia 19 i 22 listopada 2019 roku nasze przedszkole niezwykli odwiedzili goście - dwa wspaniałe psy, dzięki którym dzieci mogły dowiedzieć się jakie każdy psiak ma potrzeby i jak im sprostać, a także jak właściwie głaskać i karmić psa. Spotkanie miało na celu oswajanie dzieci z psem. Było wspaniałym przykładem połączenia zabawy, nauki, ale też wychowania – bowiem w trakcie dzieci mogły się m. in. dowiedzieć, jak o zwierzę należy dbać, jak je pielęgnować i co mu jest niezbędne do życia, z drugiej zaś strony miały możliwość obejrzenia psich sztuczek czy nakarmienia pieska. Tego typu zajęcia pozwalają dzieciom na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności.

Data dodania: 2021-02-28 17:12:13
Data edycji: 2021-02-28 17:15:10