Spotkanie z piekarzem

Dnia 18 marca i 22 marca 2019 r. przedszkole gościło Pana piekarza. Zajęcia miały charakter praktyczny. Zadaniem bowiem przedszkolaków było przygotowanie kruchych babeczek z budyniem lub marmoladą posypanych kruszonką. Dzieci z wielkim zaangażowaniem włączyły się w realizację ambitnego zadania. Chętnie i z uśmiechem na twarzy uczestniczyły w poszczególnych czynnościach, takich jak: miksowanie ciasta, dosypywanie mąki, wykładanie foremek ciastem oraz posypywanie kruszonką. Po tak intensywnej pracy babeczki trafiły do rozgrzanego pieca. Jednak najwięcej emocji budziło oczekiwanie na upieczone słodkości. Zaangażowanie dzieci zostało nagrodzone długotrwałą degustacją, oraz pięknym zapachem, który długo po zakończonym pieczeniu unosił się na przedszkolnych korytarzach i w salach. Dziękujemy serdecznie Państwu Jolancie i Jerzemu za przygotowanie zajęć oraz zorganizowanie poszczególnych etapów pracy. Niech radość przedszkolaków z przygotowanych smakołyków będzie wyrazem naszej wielkiej wdzięczności.

Data dodania: 2021-05-08 16:07:39
Data edycji: 2021-05-08 16:08:09