Spotkanie z Panią leśnik z Nadleśnictwa Jabłonna

Dnia 12 lutego 2019 roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Panią leśnik z Nadleśnictwa Jabłonna. Nasz gość wyjaśnił nam na czym polega jego praca, mówił o lesie i zwierzętach zamieszkujących nasze lasy. Przypomnieliśmy sobie zasady zachowania się w lesie oraz jak się zachować gdy spotkamy na swojej drodze dzikie zwierze - choć nie zdarza się to zbyt często. Mieliśmy mnóstwo możliwości zadawania pytań. Wiemy już, że jeż ma kolce a raczej sztywne włosy a dziki zmieniają swoje ubarwienie w zależności od pory roku. Wiewiórki wcale nie zapadają w sen zimowy, mieszkają w dziuplach i żywią się zapasami gromadzonymi przez całą jesień. Bobry doskonale widzą pod wodą a ich pomarańczowe zęby są bardzo mocne bo pokryte są warstwą wzmocnionego szkliwa. Rozmawialiśmy też sarnach , lisie i łosiu, który lubi tereny podmokłe i rozlewiska. Na koniec spotkania Pani leśnik zaprosiła nas do lasu, oczywiście jak zrobi się cieplej.

Data dodania: 2021-05-08 15:38:10
Data edycji: 2021-05-08 15:38:58