Spotkanie z elektrykiem

Dnia 17 czerwca 2024 r. grupy 5 i 6 latków gościły pana elektryka-Tatę Ali z grupy 6-latków. Podczas spotkania nasi mali odkrywcy mogli zgłębić tajniki prądu, czyli uzyskać odpowiedź na m.in. następujące pytania: Skąd się bierze prąd? Dlaczego nie wolno wkładać kredki do gniazdka? Czy dzieciom wolno korzystać z urządzeń elektrycznych? Czemu w niektórych miejscach umieszczony jest znak błyskawicy? Jak należy zachować się podczas burzy? Celem spotkania była także  edukacja dzieci w zakresie bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej, urządzeń nią zasilanych, a także bezpiecznego zachowania w pobliżu infrastruktury energetycznej. Mieliśmy też niepowtarzalną okazję zobaczy i dotknąć narzędzia i strój którymi pracuje się w zakładach dostarczających energię. Dziękujemy Tacie Ali za niezwykłe spotkanie oraz za upominki dla naszych dzieci!

Relacja fotograficzna znajduje się  w galerii.  Zapraszamy do obejrzenia!

Data dodania: 2024-06-17 08:03:12
Data edycji: 2024-06-27 08:04:20