Spacer po Starym Mieście szlakiem warszawskich legend

W dniu 19 października 2021 roku sześciolatki wraz z siostrą Marceliną i panią Iwoną wybrały się na wycieczkę do Muzeum Warszawy na spacer po Starym Mieście szlakiem warszawskich legend. Celem wycieczki był spacer po uliczkach Rynku Starego Miasta z przewodnikiem, który pokazał dzieciom ciekawe zakątki Starówki. Opowiedział legendy: o Bazyliszku, o Warszawskiej Syrence, o Złotej Kaczce, o Warsie i Sawie, o niedźwiadku, dowiedziały  się na kogo tak długo czeka, o dzwonie na Kanonii – dlaczego nie dzwoni? Z zainteresowaniem oglądały niezwykłe przedmioty znajdujące się w muzeum. Wśród eksponatów dzieci poszukiwały tropów legend warszawskich. Oglądały wizerunki Syreny i poznały związane z nią historie. Dzieci dowiedziały się czym jest kolekcjonerstwo i co z niego wynika. Po długiej, ekscytującej wycieczce, pełni wrażeń i nowych doświadczeń dzieci wróciły do przedszkola.

Drodzy rodzice, zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć z wydarzenia w galerii.

Data dodania: 2021-10-21 13:11:04
Data edycji: 2021-10-24 12:26:20