Sałatka jarzynowa

Dnia 26 października 2023r, z myślą o witaminach ukrytych w warzywach, grupa straszaków postanowiła wspólnie przygotować sałatkę jarzynową. Przy tej okazji przedszkolaki poznały wygląd, smak i zapach niektórych składników. Każdy przedszkolak otrzymał deskę, nóż i cała grupa przystąpiła do pracy. Dzieci samodzielnie obierały i kroiły produkty przestrzegając zasad bezpieczeństwa  przy posługiwaniu się nożem. Podczas warsztatów przedszkolaki nauczyły się również, że gotowanie i spożywanie posiłków wymaga zachowania szczególnej higieny nie tylko rąk ale także wykorzystywanych produktów. Przyrządzenie sałatki przyniosło dzieciom wiele satysfakcji. Na zakończenie wspólnej pracy straszaki urządziły w sali „jarzynową ucztę!

Relacja fotograficzna znajduje się  w galerii.  Zapraszamy do obejrzenia!

Data dodania: 2023-10-26 17:53:05
Data edycji: 2023-10-28 17:53:47