Ikona powiększania tekstu
Ikona podkreślenie linków
Resetowanie ustawień

Przygotowanie wigilijnej potrawy

Dnia 17 grudnia 2021roku grupa 5 latków rozmawiała na temat tradycji bożonarodzeniowych, każde dziecko miało możliwość podzielenia się zwyczajami jakie są kultywowane w ich domu, dowiedzieliśmy się również ciekawostek na temat zwyczajów świątecznych z różnych części świata, zwieńczeniem zajęć było przygotowanie tradycyjnej wigilijnej potrawy. Kutia to słowiański przysmak na bazie ziaren pszenicy, maku i bakalii osłodzony miodem, w niektórych regionach Polski podawana z ryżem , kaszą lub makaronem, w naszej przedszkolnej wersji z kaszą kuskus. Dzieciaki za zapałem zabrały się do krojenia, mieszania, i przyprawiania potrawy. Zajęcia były doskonałą okazją do poznania nowych smaków, zapachów i barw. Radość wynikająca ze wspólnego działania przyczyniła się do integracji grupy ,doskonalenia samodzielności i sprawności manualnych dzieci. Mamy nadzieję, że nasze zajęcia, zachęcą dzieci do aktywnego angażowania się w świąteczne przygotowania w domu!

Data dodania: 2021-12-18 00:06:04
Data edycji: 2021-12-31 00:12:21