Projekt „Mleko” w grupie 3 latków

W dniach 02.04.- 16.04. 2024 r. grupa 3- latków realizowała zajęcia dydaktyczne wykorzystując metodę projektu. Najmłodsza grupa zajęła się tematem ,,Mleko''. Pierwszym zadaniem dzieci było stworzenie siatki interesujących pytań, na które podczas pracy nad projektem szukały odpowiedzi. Wiedzę ogólną na temat mleka dzieci poznawały z ilustracji, plansz dydaktycznych, książek, gazet i słuchowisk. Ale największą atrakcją, było nabywanie wiedzy poprzez zabawę oraz aktywności praktyczne, jak np. robienie prawdziwego masła, oczywiście ze śmietany, czy koktajlu bananowego. Oh ile to wymagało pracy...ale jak widać na zdjęciach- opłacało się. Smak masła i koktajlu wyprodukowanego samodzielnie był niesamowity. Dzieci miały również okazję spróbować różnego rodzaju mleka, np. koziego, migdałowego, owsianego, porównując smak i kolor. Dzieci świetnie odnalazły się również w stworzonym sklepiku z produktami mlecznymi. Po wypowiedziach dzieci o zasadach zachowania się w sklepie, nadszedł czas do wyczekiwanej zabawy w "sklep” . Poprzez  odgrywanie ról przedszkolaki utrwaliły zwroty grzecznościowe, uczyły się bardzo ważnej i trudnej umiejętności, stania w kolejce i czekania na swoją kolej.  W pracy metodą projektów najbardziej wartościowe dla dzieci jest uczenie się poprzez działanie i bezpośrednie doświadczenie. Projekt okazał się bardzo ciekawy i sprawił dzieciom wiele przyjemności.

Relacja fotograficzna znajduje się  w galerii.  Zapraszamy do obejrzenia!

Data dodania: 2024-04-16 22:54:11
Data edycji: 2024-05-20 11:08:51