Projekt Łąka” w grupie 5 latków

Początek czerwca do najlepszy czas żeby przyjrzeć się przyrodzie, dlatego też grupa 5-latków w dniach 10 -15 czerwca 2024r  szukając odpowiedzi na pytanie „Co piszczy w trawie ?”rozpoczęła projekt pt.„Łąka”. Przez cały tydzień przedszkolaki zdobywały wiedzę przyrodniczą w różnorodny sposób: prowadziły zabawy badawcze, robiły prezentacje, tworzyły zielnik, uczestniczyły w zajęciach kulinarnych, wybrały się na wycieczkę, słuchały ciekawostek i opowiadań z życia roślin i zwierząt, śpiewały piosenki, wykonywały prace plastyczne a przede wszystkim dobrze się bawiły poznając otaczający świat. Realizacja projektu na pewno przyniosła wiele korzyści. Szeroko pojęta tematyka projektu pozwoliła na zdobycie wiedzy z wielu dziedzin poprzez międzyprzedmiotowe działania. Dzieci poszerzyły wiedzę przyrodniczą oraz matematyczną, odkryły swoje  możliwości twórcze, rozwijały umiejętność współpracy z kolegami i bliskimi. Poza tym zainteresowały się światem przyrodniczym, zaspokoiły naturalną potrzebę ruchu i bezpośredniego obcowania z przyrodą.

Relacja fotograficzna znajduje się  w galerii.  Zapraszamy do obejrzenia!

Data dodania: 2024-06-10 07:35:18
Data edycji: 2024-06-27 07:36:06