Poznajemy instrumenty muzyczne

Dnia 24 listopada 2022 roku grupa 6- latków uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez p. Arletę- mamę Róży. Opowiadała ona dzieciom o swojej pasji jaka jest gra na gitarze i ukulele. Celem spotkania było rozbudzenie w dzieciach zamiłowania do muzyki oraz poznanie budowy i brzmienia gitary klasycznej i ukulele. Przedszkolaki miały okazje usłyszeć akordy i dźwięki grane na tych instrumentach oraz poznać różnice między nimi. Największą atrakcją była jednak możliwość spróbowania gry na gitarze i ukulele. Każdy przedszkolak mógł się przekonać, ze nie jest to takie proste, jakby się mogło wydawać. Na zakończenie spotkania dzieci przy akompaniamencie gitary i ukulele zaśpiewały znane im piosenki.

Dziękujemy p. Arlecie, za poświęcony czas.

Data dodania: 2022-11-28 21:32:17
Data edycji: 2022-12-02 21:35:25