Pokazy chemiczno – fizyczne, kolorowe reakcje i interesujące zjawiska - zajęcia

Dnia 25 marca 2019 roku w przedszkolu odbyły się pokazy chemiczno – fizyczne, kolorowe reakcje i interesujące zjawiska. Nasze przedszkole gościło panią Annę, która wprowadziła dzieci w tajemniczy świat eksperymentów chemicznych. Przygotowany dla przedszkolaków pokaz chemiczno - fizyczny był bardzo atrakcyjny dla naszych małych naukowców. Dzieci mogły zobaczyć jak przy użyciu octu lub cytryny woda z czerwonej kapusty zmienia kolor. Inne doświadczenie pokazało, że do nadmuchania balonu wcale nie są potrzebne silne płuca, ale wystarczy odrobina wody i duża ilość sody. Dzieci miały okazję poznać bezpieczną chemię, która powstała najczęściej z produktów dostępnych na co dzień w domu.

Data dodania: 2021-05-08 16:10:41
Data edycji: 2021-05-08 16:11:16