Podróż Photona w świat wierszy - Niepubliczne Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Loretanek Trwa rekrutacja dzieci do przedszkola na rok 2024/2025! Więcej informacji w zakładce Rodzic >> Rekrutacja. Zapraszamy!

Podróż Photona w świat wierszy

Dnia 17 stycznia 2022 roku nasze Photony  wyruszyÅ‚y na przygodÄ™ z wierszami pt „Kurcze blade” Wandy Chotomskiej oraz  „Kwoka”   Jana Brzechwy.  W grupach przez 10-15 min zostaÅ‚y omówione wiersze (przygotowanie do prezentacji). NastÄ™pnie każda grupa opowiadaÅ‚a swój wiersz budujÄ…c opowiadanie. Dzieci wypowiadaÅ‚y zadnia logicznie ze sobÄ… powiÄ…zane jednoczeÅ›nie ukÅ‚adajÄ…c  trasÄ™  dla swojego Photona.  Zadaniem dzieci byÅ‚o zaprogramować Photona tak, aby przejechaÅ‚ każdÄ… scenkÄ™ i po drodze wydaÅ‚ odpowiedni dźwiÄ™k oraz zamrugać Å›wiatÅ‚ami na dany kolor. Zadanie wyzwalaÅ‚o wiele emocji i zmuszaÅ‚o do uważnego sÅ‚uchania . Zabawa z  naszymi Photonami zawsze jest  fantastyczna.

Relacja fotograficzna znajduje siÄ™  w galerii.

Data dodania: 2022-02-13 17:48:30
Data edycji: 2022-02-13 17:49:28

"Dzieci należy strzec jak kwiaty, które, póki sÄ… mÅ‚ode i delikatne, potrzebujÄ… wiele opieki"

Åšw. Jan Chryzostom