Plac zabaw

Przedszkole prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Loretanek  posiada własny plac zabaw o powierzchni 1217 m2. Teren rekreacyjny dla dzieci jest podzielony na dwie części.

• Pierwsza składa się  z wysianego trawą boiska . Tutaj dzieci do dyspozycji mają bramki, piłki i  zestaw do gry w koszykówkę oraz badmintona - jednym słowem akcesoria sprzyjające rozwijaniu umiejętności gier zespołowych i bieżnych.
  • Drugą część placu zabaw stanowi teren wyłożony wysokiej jakości bezspoinową nawierzchnią poliuretanową wraz ze sprzętami dostosowanymi do wieku i możliwości przedszkolaków, m.in. zjeżdżalnie, karuzela, huśtawki, akcesoria wspinaczkowe, piaskownica oraz różnego rodzaju schematy wtłoczone  w nawierzchnię, sprzyjające doskonaleniu ruchów skocznych.

Na placu zabaw znajduje się także wykonana z kamienia grota z figurą Matki Bożej Niepokalanej, przy której dzieci często się modlą. Dodatkowo plac upiększają kwiaty, krzewy i drzewa  rozsadzone w klombach oraz wzdłuż nowoczesnego ogrodzenia z techniką kodu. Przedszkolaki korzystając z tak urozmaiconego placu zabaw zawsze mają głowy pełne pomysłów na aktywne wykorzystanie czasu  i energii.

Data dodania: 2020-12-13 19:47:53
Data edycji: 2021-01-12 09:36:08