Pieczemy ciasto ze śliwkami

Dzisiejszego poranka 5-latki z grupy spędziły niezwykle pracowicie. Podjęły się zadania upieczenia ciasta ze śliwkami.

Śliwki są znane ze swoich właściwości korzystnych dla układu pokarmowego. Owoce te mają cenne witaminy z grupy C, B, E. Jak się okazuje – pieczenie ciasta to nie taka trudna sprawa. Szczególnie, gdy do pomocy jest tyle zdolnych rąk. Według przepisu, razem z siostrą Marceliną i panią Moniką  przygotowaliśmy odpowiednie produkty. Wszystkie dzieci były bardzo zaangażowane w przygotowywanie ciasta. Dzieci samodzielnie umyły śliwki i wyjęły pestkę.

Jedne sypały mąkę z cukrem i proszkiem do pieczenia, inne wałkowały ciasto, jeszcze inne rozkładały owoce. Wszystkie czynności sprawiły dzieciom wiele radości. Zapach, który roznosił się po całym przedszkolu wyostrzył nasze apetyty. W końcu doczekaliśmy się najprzyjemniejszego momentu – degustacji ciasta.

Relacja fotograficzna znajduje się  w galerii.  Zapraszamy do obejrzenia!

Data dodania: 2024-10-03 23:59:11
Data edycji: 2024-10-13 23:31:47