Na szarlotkę czas !

Dnia 10 października 2024 roku w sali 4 latków dzięki ich zapałowi do pracy powstało przepyszne ciasto. A ponieważ naszym głównym tematem do rozmów i zabaw jest jesień i jej dary, postanowiliśmy upiec szarlotkę, lecz  nie taką zwykłą… Jej składnikiem między innymi była… kasza manna ! Tak zwana szarlotka sypana polega głównie na odmierzaniu, wsypywaniu i mieszaniu i takie też było główne zadanie dzieci. Do odmierzania składników służyła nam łyżeczka, łyżka oraz szklanka. Na tym natomiast nie koniec, ponieważ dzieci świetnie poradziły sobie z niełatwym dla Nich zadaniem takim jak tarcie jabłek.

Zapach cynamonu i skórki pomarańczowej unosił się od samego progu przedszkolnych drzwi.

Najtrudniejszym zadaniem było oczekiwanie na upieczoną i przestudzoną szarlotkę :) Uśmiechom podczas degustacji nie było końca.

Relacja fotograficzna znajduje się  w galerii.  Zapraszamy do obejrzenia!

Data dodania: 2024-10-10 09:37:33
Data edycji: 2024-10-14 09:39:07