Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego

Dnia 16 września 2022 roku w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej odbyła się uroczysta Msza Święta rozpoczynająca rok szkolny 2022/2023, w czasie której wspólnie prosiliśmy Boga o potrzebne łaski dla dzieci oraz wychowawców przedszkola.

Słowa przesłania z Ewangelii, mówiły o tym że Jezus łączył ludzi. Gromadzący się wokół Niego ludzie zawsze tworzyli wspólnotę. My też jesteśmy wspólnotą – Kościołem. Jesteśmy za niego odpowiedzialni. Jezus zaprasza więc nas do podjęcia misji głoszenia Ewangelii, najpierw własnym życiem, konkretnym przykładem w miejscu pracy, w rodzinie czy w gronie przyjaciół. Nasze ręce, oczy i nogi są potrzebne, aby jak najwięcej ludzi poznało Chrystusa i przyjęło wiarę. Po Mszy Świętej dzieci otrzymały indywidualne błogosławieństwo.

Data dodania: 2022-09-22 22:18:42
Data edycji: 2022-09-27 22:20:49