Ikona powiększania tekstu
Ikona podkreślenie linków
Resetowanie ustawień

Misyjny różaniec

Dnia 17 października 6-latki pod okiem s. Patrycji i s. Marceliny wykonały własny różaniec misyjny. Dzieci dowiedziały się co symbolizują kolory na różańcu misyjnym, a mianowicie, że  kolor zielony służy do modlitwy za Afrykę – nawiązuje do zieleni afrykańskich lasów. Kolor czerwony służy do modlitwy za Amerykę – podkreśla kolor skóry Indian. Kolor biały służy do modlitwy za Europę i za Ojca Świętego – oznacza kolor skóry Europejczyków. Kolor niebieski służy do modlitwy za Oceanię – symbolizuje wody Oceanu Spokojnego. Kolor żółty służy do modlitwy za Azję – przypomina ludy Azji. Ks. Kapelan poświęcił kolorowe różańce dla dzieci i wzywając wstawiennictwa Maryi mogliśmy pomodlić się  za nasze rodziny, nasze przedszkole i za cały świat.

Relacja fotograficzna znajduje się  w galerii.  Zapraszamy do obejrzenia!

Data dodania: 2023-10-17 22:17:07
Data edycji: 2023-10-28 17:17:40