Mali Badacze - eksperymenty i doświadczenia

W dniach 21- 25 lutego 2022 roku we wszystkich grupach dzieci wykonywały proste eksperymenty chemiczno – fizyczne. W każdym zajęciu, w zależności od grupy wiekowej, były stawiane pytania, spostrzeżenia dotyczące przeprowadzanego eksperymentu, hipotezy, propozycje pomysłów i rozwiązań, wnioski. Były one okazją do kształtowania się w umyśle dziecka nowych operacji umysłowych takich jak: analiza, synteza, porównywanie i uogólnianie. Dzieci wykonując doświadczenia samodzielnie łączyły różne składniki, zachowując odpowiednią kolejność oraz proporcje. Uczyły się słuchać poleceń. Koncentracja i skupienie gwarantowało powodzenie eksperymentu. A efekt końcowy był tym, co cieszyło i zadziwiało dzieci najbardziej. Dzięki prowadzonym zajęciom eksperymentalnym dzieci systematycznie poznawały świat przyrodniczy i społeczny.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji i nagrań.

Data dodania: 2022-03-16 19:16:11
Data edycji: 2024-02-04 00:56:16