Literowe słońce z klocków LOGO

Literowe słońce  z klocków LOGO

Grupa 6-latków przygotowuje sie so nauki czytania i pisania, w tych działaniach pomaga nam metoda glottodydaktyki. Przedszkolaki za pomocą klocków LOGO uczą się pisania, doskonalenia umiejętności wyróżniania głoski w nagłosie, śródgłosie i wygłosie wyrazów. Na wtorkowych zajęciach 7 marca 2023 r. 6- latki miały za zadanie z klocków LOGO ułożyć wyrazy, które będą składnikiem zupy. Poprawnie ułożone wyrazy dzieci wrzucały do garnka a kucharz mieszał i sprawdzał poprawność ułożonych wyrazów. Następnie przedszkolaki samodzielnie tworzyły "Literkowe słońce"- układały promienie słońca z liter zaczynających lub kończących wyrazy wskazane przez nauczyciela. Przedszkolaki chętnie włączają się w proponowane zadania a stosowanie aktywnych metod nauczania daje lepsze efekty pracy.

Relacja fotograficzna znajduje się  w galerii. Zapraszamy do obejrzenia!

Data dodania: 2023-03-29 22:30:54
Data edycji: 2023-04-13 22:31:44