Kreatywne zajęcia z masą solną

Dnia 11 marca 2022 roku w grupie 3 latków odbyły się zajęcia pt. „Rączki pracują”. Celem przeprowadzonych zajęć  było wzmacnianie siły dłoni i rozwijanie ich sprawności  a także wdrażanie do umiejętności dysocjacji palców, kształtowanie siły nacisku  oraz rozwijanie zmysłu dotyku. A wszystkie te działania wykonywaliśmy w zabawach z  masą solną. W pierwszej części zajęć przedszkolaki próbowały wyczuć i nazwać różnice między składnikami potrzebnymi do wykonania zabarwionej masy solnej, czyli  soli, mąki, wody i farby. Następnie przez mieszanie, ściskanie, gniecenie dzieci łączyły składniki by uzyskać jednolitą masę. Oczywiście nie zabrakło śmiesznych figurek z masy wychodzących podczas jej ściskania. Na zakończenie zajęć przedszkolaki wykonały z masy solnej „rączki”,  które powstały przez odciśnięcie pomalowanej dłoni w masie solnej. Niech radosna przygoda z masą solną się nie kończy. Spróbujcie sami wycisnąć lub skleić śmieszne figurki z masy... .Powodzenia!!!!

Relacja fotograficzna znajduje się  w galerii.

Data dodania: 2022-03-15 16:30:42
Data edycji: 2022-03-27 16:31:06