Krakowiak w wykonaniu grupy 4 – latków

Dnia 10 listopada 2022 roku w ramach Przeglądu Piosenki Patriotycznej grupa 4 latków zaprezentowała przybyłym Gościom ludowy taniec - krakowiak. Taniec składał się z czterech figur, których wykonanie wymagało od przedszkolaków opanowania kroku dostawnego, orientacji przestrzennej i stronniczości ciała lewa/prawa oraz ruchów naprzemiennych rąk i nóg. Każda z figur prezentowana w tańcu kształtowała rozumienie pojęcia para oraz rozwijała pamięć sekwencyjną, poczucie rytmu i tempa. Przedszkolaki przebrane w regionalne stroje krakowskie odważnie zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Relacja fotograficzna znajduje się  w galerii. Zapraszamy do obejrzenia!

Data dodania: 2022-11-11 20:27:42
Data edycji: 2022-11-20 20:30:44