Konkurs wiedzy szachowej

Dnia 8 czerwca 2021roku w grupie 3 i 4 latki odbył się konkurs wiedzy szachowej. Do konkursu przystąpiły całe grupy. Każde z dzieci odpowiadało na dwa, wylosowane przez siebie, pytania. Dzieci dopingowały siebie nawzajem a za każdą dobrą odpowiedź nagradzały kolegę lub koleżankę gromkimi brawami. Pytania nie były łatwe m.in: Która figura porusza się po liniach prostych?, Ile punktów warty jest goniec, a ile skoczek?, Jakie mamy rodzaje roszady?, Co to jest szach z odsłony?, Która figura nie może poruszać się do tyłu? a nasze przedszkolaki poradziły sobie naprawdę wyśmienicie. Wiedzę jaką opanowały dzieci na temat szachów była imponująca zarówno z zakresu ciekawostek, wiedzy o szachownicy oraz dotycząca terminów szachowych. Na zakończenie zmagań konkursowych przedszkolaki otrzymały medal i dyplom. Wszystkim gratulujemy!

Data dodania: 2021-06-08 21:36:38
Data edycji: 2021-07-12 09:10:54