Kodowanie z robotem edukacyjnym Genibot

Dnia 17 stycznia 2022 roku w  grupie 5 latków pojawiły się roboty do kodowania Geniboty. Są to niezwykle uniwersalne, wyposażone w wiele funkcji roboty edukacyjne do nauki programowania. Otwierają dzieciom drzwi do świata nowoczesnych technologii i edukacji. Zachęcają do eksperymentowania i poszukiwania kreatywnych rozwiązań. Praca z robotem, to ogromne korzyści dla dziecka, świetna zabawa, która rozwija miękkie kompetencje takie jak: logiczne, algorytmiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów. Karty do kodowania oraz instrukcja są również przygotowane w języku polskim i angielskim. Innowacyjny, intuicyjny sposób programowania, niewymagający dostępu do sprzętu komputerowego, dedykowany szczególnie najmłodszym użytkownikom. Ułożony przy pomocy kart do kodowania program pozwala wprowadzić robota w ruch i sprawić, żeby wykonywał wybraną sekwencję poleceń. Dzięki temu dziecko ma możliwość poznania podstawowych konstrukcji programistycznych. Uczy się jak stosować pętlę, warunki czy funkcje. Ten sposób kodowania wspiera też naukę czytania i pisania. Podstawowy zestaw kart dołączonych do robota pozwala wprowadzić go w ruch, zaprogramować barwę diod, zaprogramować wydawanie dźwięków, poruszanie się po narysowanej linii… a nawet przemieszczanie się na podstawie wykonanych działań matematycznych i poruszanie się po obwodach figur geometrycznych. Umieszczone na kartach piktogramy pozwalają na korzystanie z robota również dzieciom, które nie potrafią czytać. Nasze przedszkole posiada trzy Geniboty do kodowania, z których będą korzystały dzieci w trakcie różnego rodzaju zajęć.

Relacja fotograficzna znajduje się  w galerii.

Data dodania: 2022-02-13 17:43:45
Data edycji: 2022-02-13 17:47:13