Kod do zdrowia – zajęcia z Photon

Dnia 29 stycznia 2021roku w grupie 4 – latków  odbyły się zajęcia innowacji pedagogicznej z cyklu „Kod do zdrowia”. Ideą zajęć było promowanie zdrowego stylu życia a w tym poznanie nowoczesnych sportów i zachęcanie do aktywności sportowej .Ciekawostką była nowa pomoc dydaktyczna – robot Photon. Dzieci początkowo z pewną nieśmiałością przyglądały się robotowi, wystarczyła jednak chwila aby same „rozpracowały” poszczególne funkcje i możliwości Photona. Zajęcia zaczęliśmy od „burzy mózgów” : czym są roboty, gdzie są wykorzystywane , jakie rodzaje robotów znamy. Następnie poznaliśmy język robota i sposób jego poruszania. W kolejnych zadaniach wraz z Photonem poznawaliśmy różne dyscypliny sportowe i przedmioty w nich wykorzystywane. Robot stymulował w przedszkolakach myślenie przyczynowo-skutkowe, odczytywanie zakodowanych informacji a przede wszystkim pobudzał aktywność dzieci na zajęciach.

Data dodania: 2021-01-29 23:25:46
Data edycji: 2021-02-06 23:31:51