Kalendarium wydarzeń październik – listopad 2023 r.

2 października - Dzień Anioła Stróża.  Prosimy rodziców, aby dzieci  w tym dniu miały przebranie anielskie w kolorze białym.

4 października – warsztaty religijne – „Spotkanie z Matką Bożą Różańcową”

Miesiąc październik jest poświęcony Maryi i pięknej modlitwie różańcowej.

Św. Jan Paweł II pisał min…” różaniec święty modlitwą, która szczególnie sprzyja gromadzeniu się rodziny. Kierując wzrok na Jezusa, poszczególni jej członkowie odzyskują na nowo również zdolność patrzenia sobie w oczy, by porozumiewać się, okazywać solidarność i  wzajemnie sobie przebaczać...”...„Rodzina, która modli się zjednoczona, zjednoczona pozostaje.”

Zachęcamy, zatem do rodzinnej modlitwy różańcowej.

11 października - warsztaty z alpakami. Poszerzenie wiedzy nt alpak, poznanie zwyczajów i ich smakołyków oraz zabawy ze zwierzętami

17 października  godz. 16.30 - zapraszamy rodziców i dzieci z grupy 3,5 latków na wspólną modlitwę różańcową w kaplicy sióstr.

18 października  godz. 16.30 - zapraszamy rodziców i dzieci z grupy 4,6 latków na wspólną modlitwę różańcową w kaplicy sióstr.

18 października - wycieczka grupy 6 latków do Castoramy Targówek, udział w warsztatach stolarskich z cyklu „Majsterkowo”. Wyjazd komunikacją miejską po śniadaniu.

23 października – koncert edukacyjny pt. „Spiżarnia smaków”. Spotkanie z gadającym bębnem.

24 października – świąteczna sesja zdjęciowa dla grup 3 i 5 latków (więcej informacji na ulotkach umieszczonych na tablicy ogłoszeń)

25 października – świąteczna sesja zdjęciowa dla grup 4 i 6 latków (więcej informacji na ulotkach umieszczonych na tablicy ogłoszeń)

Zapraszamy do wzięcia udziału w rodzinnym konkursie plastyczno-technicznym „Kapelusz Pani Jesieni”

Cele konkursu:

• kształtowanie wyobraźni twórczej
  • rozwój umiejętności plastycznych i technicznych
  • pobudzanie zainteresowań światem przyrody
  • stworzenie możliwości podejmowania wspólnych działań twórczych rodziców i dzieci
  • wzmacnianie więzi rodzinnych oraz współpracy z rodzicami

Zadanie konkursowe:  wykonanie kapelusza z materiału przyrodniczego – darów jesieni

Warunki uczestnictwa w konkursie:  praca konkursowa musi być wykonana w całości z darów jesieni (np. warzywa, owoce, ziemniaki, dynie, kukurydza, kasztany, żołędzie, orzechy, jarzębina, liście, itp.) lub/i materiałów ekologicznych  dopuszcza się użycie w niewielkim stopniu materiałów pomocniczych (wykałaczki, patyczki, nici, itp.)

Jeżeli w przedszkolu jest rodzeństwo, każde dziecko przynosi własną pracę.

Termin i miejsce składania prac konkursowych:  podpisane prace prosimy przekazać wychowawcy grupy w terminie do 20 października 2023 r.

Prace zostaną poddane ocenie według poniższych kryteriów:

• inwencja twórcza
  • ogólny wyraz artystyczny
  • pomysłowość
  • estetyka wykonania
  • zgodność tematu pracy

Termin rozstrzygnięcia konkursu:  27 października 2023 r.

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ŻYCZYMY TWÓRCZYCH POMYSŁÓW ORAZ RADOŚCI Z TWORZENIA!

1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych PRZEDSZKOLE ZAMKNIĘTE

10 listopada  godz. 15.30 – Akademia Patriotyczna przygotowana przez grupę 6 latków. Serdecznie zapraszamy rodziców

16 -17 listopada godz. 15.30 - Przegląd Piosenki Patriotycznej

Regulamin Przeglądu Piosenki Patriotycznej

Zapraszamy rodziców, aby przygotowali dzieci do udziału w przeglądzie piosenki patriotycznej.

Cele:

• kształtowanie wśród dzieci wrażliwości na wartości patriotyczne,
  • rozbudzanie w sercach młodego pokolenia miłości do ziemi ojczystej,
  • kształtowanie postawy patriotycznej poprzez piosenkę.

Termin i miejsce:

16 listopada godz.15.30, występy dzieci z grupy 3 i  5 latków

17  listopada godz.15.30, występy dzieci z grupy 4 i  6 latków

Uczestnicy:
W przeglądzie mogą uczestniczyć soliści, zespoły wokalne do 5 osób. Każdy z wykonawców/zespołów przygotowuje jeden utwór o treści patriotycznej lub religijno-patriotycznej. Do przeglądu dzieci przygotowują się w domu pod kierunkiem rodziców. Wykonawca/zespół może śpiewać przy akompaniamencie własnym lub towarzyszącym, może też korzystać z podkładów muzycznych. Prosimy, aby uczestnicy byli ubrani w strój ludowy, żołnierski lub galowy. Karty uczestnictwa będące warunkiem udziału w przeglądzie należy pobrać u wychowawców grup a następnie wypełnione dostarczyć nauczycielowi do 10 listopada.

Nagrody:

Dla wszystkich uczestników przewidziane są niespodzianki.

Serdecznie zapraszamy rodziców do towarzyszenia swoim dzieciom.

21 listopada warsztaty patriotyczne pt. „Bóg, honor, Ojczyzna”

Data dodania: 2023-09-26 19:21:55
Data edycji: 2023-10-09 09:48:53