Kalendarium wydarzeń marzec / kwiecień 2024 r.

5 marca wycieczka grupy  5 latków do Muzeum Sportu i Turystyki, udział w warsztatach pt. „W zaczarowanej krainie pięciu kółek”. Prosimy o przyprowadzenie dzieci do przedszkola do godz. 8.00, wyjazd komunikacją miejską o godz. 8.45.

13 marca – warsztaty  biblijne pt. Misterium paschalne”

21 marca  - Pierwszy Dzień WiosnyZIELONY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU, prosimy rodziców, aby dzieci w tym dniu miały ubrania w kolorze zielonym.

19  marca teatrzyk edukacyjny pt. „Niespodzianka od serca”

Z racji przeżywania czasu Wielkiego Postu serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na Drogę Krzyżową do kaplicy sióstr.

8 marca godz.16.30 -  grupa 4-6 latków

15 marca godz.16.30 -  grupa 3-5 latków

28.03 – 1.04 – Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne  - PRZEDSZKOLE ZAMKNIĘTĘ

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym

pt. „Sportowa wiosna”

Cele konkursu:

• Promowanie aktywności ruchowej
  • Rozwijanie i kształtowanie wyobraźni przestrzennej, aktywności twórczej i kreatywności dzieci.
  • Stworzenie możliwości promowania własnych dokonań twórczych.

Regulamin konkursu:

• Temat: Wykonanie sprzętu sportowego (np. rower, deskorolka itp)
  • Technika: dowolna.
  • Format: kompozycja płaska (nie większa niż A3) lub przestrzenna
  • Materiał: dowolny.

Kryteria oceny: zgodność z tematem, walory artystyczne, pomysłowość, oryginalność, pracochłonność, estetyka.

Informacje dodatkowe: Każdy z uczestników ma za zadanie wykonać samodzielnie lub z pomocą dorosłych jedną pracę, zaopatrzoną w metryczkę (imię, nazwisko).

Termin zgłaszania prac: 22 marca 2024 r.

Wyniki konkursu: Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi  3 kwietnia  2024 r.

3 kwietnia warsztaty przyrodnicze pt. „Macierzyństwo i tacierzyństwo zwierząt, czyli pisklaki i małe ssaki z rodzinami”

17 kwietnia – warsztaty biblijne pt „Kazanie na górze”

23 kwietnia – koncert edukacyjny pt. „Muzyka z flecika”

26 kwietnia wycieczka grup 5 i 6 latków do Zamku Królewskiego na warsztaty muzealne pt. Zwierzyniec Króla Jegomości. Prosimy by tego dnia  dzieci przyszły do przedszkola do godz. 8.00

30 kwietnia wycieczka grup 5 i 6 latków do Muzeum Warszawy na lekcję spacerową pt. Spacer z legendą. Prosimy by tego dnia dzieci przyszły do przedszkola do godz. 7.45  i były po śniadaniu.

Konkurs RecytatorskiWiersze znane i lubiane

zapraszamy do udziału!

Cele konkursu:

• Rozwijanie dziecięcych talentów i zdolności recytatorskich.
  • Rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa.

Konkurs odbędzie się:

9 kwietnia w grupie 3,5-latków  godz. 15.30.

10 kwietnia w grupie 4,6-latków godz. 15.30.

Komisja konkursowa weźmie pod uwagę następujące kryteria:

• Stopień pamięciowego opanowania tekstu
  • Interpretacja utworu
  • Ogólny wyraz artystyczny (prezentacja recytatorska wzbogacona np. o podkład muzyczny, przebranie, strój galowy)

Zasady konkursu:

• Do konkursu dzieci przygotowują się w domu pod kierunkiem rodziców.
  • Warunkiem udziału w konkursie jest dostarczenie nauczycielowi grupy karty uczestnictwa – do 27 marca

Wszyscy uczestnicy  konkursu otrzymają dyplomy, a laureaci  dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Serdecznie zapraszamy Rodziców!

Data dodania: 2024-02-23 22:54:36