Kalendarium wydarzeń maj 2024 r.

Kochani Rodzice !

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału peregrynacji figury Matki Bożej Niepokalanej w naszym przedszkolu. Celem peregrynacji jest podkreślenie, że wiary uczymy się w rodzinie. Zapraszamy, aby każde dziecko, każda  rodzina przyjęła figurkę Matki Bożej do swojego domu. Proponujemy modlić się wybraną modlitwą do Matki Bożej np. Litania Loretańska, część różańca. Życzymy, aby wspólna modlitwa przy figurze Matki Bożej obfitowała w zdroje łask i darów dla całej rodziny.

9-10 maja - zapraszamy dzieci do udziału  w Przedszkolnym Przeglądzie Piosenki Maryjnej

9 maja godz. 15.30 - grupa 3,5-latków

10 maja godz. 15.30 - grupa 4,6-latków

Adresaci: soliści, duety, rodzeństwa, dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych.

Cele:

- rozwijanie talentów i uzdolnień wokalnych dzieci

- rozwijanie duchowości maryjnej

- zachęcanie do refleksji na tekstami pieśni i piosenek ku czci Matki Bożej

- prezentacja dziecięcej twórczości muzycznej

- kultywowanie tradycji śpiewania utworów religijnych

Regulamin:

1.Każde dziecko lub grupa dzieci wykonuje  jeden utwór.

2.Piosenkę można wykonać z akompaniamentem instrumentu lub z podkładem muzycznym.

1. Zachęcamy do odświętnego stroju.

4.Uczestnicy przygotowują się do konkursu w domu przy wsparciu rodziców.

5.Warunkiem uczestnictwa  w przeglądzie jest wypełnienie  i przekazanie wychowawcy grupy karty zgłoszenia do dnia 30 kwietnia. Zachęcamy do towarzyszenia swoim dzieciom.

15 maja warsztaty przyrodnicze pt .Wiejska zagroda dla ludzi nagroda. Spotkanie z kurami, gęsiami, królikami i kozami.

Z OKAZJI DNIA MATKI  zapraszamy rodziców na uroczystą akademię:

22 maja godz. 15.00 - grupa 3-latków

22 maja godz. 16.00 - grupa 6-latków

23 maja godz. 15.00 - grupa 4-latków

23 maja godz. 16.00 - grupa  5-latków

25 maja (sobota) godz. 10.00

Z OKAZJI DNIA DZIECKA ZAPRASZAMY NA DZIEŃ RODZINY

w programie:

• występ teatralny przygotowany przez rodziców,
  • zabawy, tańce prowadzone przez Wodzireja Dobrej Zabawy,
  • wspólne grillowanie (proszę o przyniesienie ciasta i kiełbasek we własnym zakresie).

28 maja godz.16.30 z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka zapraszamy rodziców na uroczystą Mszę św. do Sanktuarium  Matki Bożej Różańcowej. Msza św. będzie sprawowana w intencji rodziców o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego  w wychowywaniu swoich dzieci.

30 -31 maja przedszkole zamknięte (Boże Ciało)

Data dodania: 2024-04-15 23:16:59
Data edycji: 2024-04-28 23:17:07