Kalendarium wydarzeń - grudzień 2023 r.

3 grudnia rozpoczyna się  ADWENT, jest to  okres radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście  Pana Jezusa. Jednym ze zwyczajów adwentowych jest  kalendarz adwentowy, który służy dobremu przygotowaniu do Bożego Narodzenia poprzez adwentowe zadania. W przedszkolu każda grupa, wykona  taki kalendarz, gdzie będzie odliczać czas od pierwszego dnia adwentu do Wigilii Bożego Narodzenia.

6 grudnia - będziemy gościć Świętego Mikołaja. Prosimy rodziców, aby prezenty od Świętego Mikołaja były podpisane, zapakowane w papier ozdobny, włożone do torebki  i przyniesione do przedszkola do 4 grudnia. Proponowana wartość prezentu wynosi do ok. 60 zł.

10 grudnia przypada Uroczystość Patronalna naszego Zgromadzenia Matki  Bożej  Loretańskiej. Zachęcamy do rodzinnej modlitwy za wstawiennictwem Pani Loretańskiej.

12 grudnia – warsztatyprzyrodnicze pt. „Śnieżek pada a w nim białych zwierząt gromada”

19 grudnia –koncert edukacyjny pt. „ Świąteczne dźwięki”

23 grudnia – 1 stycznia - zimowa przerwa świąteczna PRZEDSZKOLE ZAMKNIĘTE

Jasełka zostaną wystawione w styczniu 2024r. połączone z obchodami Dnia Babci i Dziadka

Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami do udziału w konkursie technicznym  „Adwentowy lampion”

Cel konkursu:

• Twórcze i aktywne przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia oraz kultywowanie tradycji przedświątecznych.
  • Rozwijanie i kształtowanie wyobraźni przestrzennej, aktywności twórczej i kreatywności dzieci.
  • Stworzenie możliwości promowania własnych dokonań twórczych.

Regulamin konkursu:

• Temat: Lampion adwentowy.
  • Technika: dowolna.
  • Format: kompozycja przestrzenna
  • Materiał: dowolny.

Kryteria oceny: zgodność z tematem, walory artystyczne, pomysłowość, oryginalność, pracochłonność, estetyka.

Informacje dodatkowe: Każdy z uczestników ma za zadanie wykonać samodzielnie lub z pomocą dorosłych jeden lampion adwentowy, zaopatrzony w metryczkę (imię, nazwisko).

Termin zgłaszania prac: 15 grudnia 2023 r.

Wyniki konkursu: Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi  22 grudnia 2023 r.

Data dodania: 2023-11-11 10:04:16
Data edycji: 2023-11-12 10:06:18