Jesienna ścieżka sensoryczna

Dnia 12 października 2023 roku grupy 4 latków i 6 latków brały udział w tworzeniu dróżki sensorycznej. W pierwszym etapie dzieci przypomniały sobie dary jesieni, a następnie udały się na ich poszukiwania.  Drugi etap rozpoczął się od segregacji zdobytych skarbów, a następnie tworzenia właściwej ścieżki sensorycznej. Gotową ścieżkę przemierzały „bose nóżki’, które maszerując po różnych fakturach darów jesieni relaksowały się, masowały, rozwijały zmysł czucia oraz miały świetną zabawę. Oczywiście inne zmysły zostały również uruchomione w zagadkach wykorzystujących węch czy słuch. Podczas tak angażujących zajęć nawet zniknęła różnica wieku między grupami, bo przecież każdy chciał swoim stópkom dostarczyć jak najwięcej wrażeń :)

Relacja fotograficzna znajduje się  w galerii.  Zapraszamy do obejrzenia!

Data dodania: 2023-10-12 22:22:16
Data edycji: 2023-10-16 22:24:27