Genibot w poszukiwaniu składników do zupy

Genibot w poszukiwaniu  składników do zupy

Dnia 7 marca 2023 roku grupa 6 latków uczestniczyła w zajęciach z programowania pt. ,,Zupa jarzynowa" z wykorzystaniem Genibota. Jest to niezwykle uniwersalny, wyposażony w wiele funkcji robot edukacyjny, który zachęca do eksperymentowania i poszukiwania kreatywnych rozwiązań. Pierwszym zadaniem przedszkolaków było ułożenie kolorowych kartoników na dużej macie, według podanych współrzędnych. Potem wspólnie zastanawialiśmy się co powstało. Okazało się, że jest to garnek- niezbędny do ugotowania zupy. Następnie w małych grupach, za pomocą Genibota i kart do kodowania, dzieci miały odszyfrować i odczytać składniki zupy. Praca z robotem to ogromne korzyści dla dzieci, świetna zabawa, która rozwija: logiczne, algorytmiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów.

Relacja fotograficzna znajduje się  w galerii. Zapraszamy do obejrzenia!

Data dodania: 2023-03-27 21:27:06
Data edycji: 2023-04-13 22:27:01