Feryjne wypieki - Niepubliczne Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Loretanek Trwa rekrutacja dzieci do przedszkola na rok 2024/2025! Więcej informacji w zakładce Rodzic >> Rekrutacja. Zapraszamy!

Feryjne wypieki

W dniach 10 – 21 lutego 2020 roku w grupach 4 i 5 latkow trwaÅ‚ okres ferii. Ze wzglÄ™du na charakter tych dni rytm dnia byÅ‚ nieco zmieniony. Ale nie myÅ›lcie, że leniuchowaliÅ›my..... ByÅ‚ to czas wytężonej pracy warsztatowej poÅ‚Ä…czonej z doskonaÅ‚Ä… zabawÄ…. Okres ferii rozpoczÄ™liÅ›my spotkaniem ze sztukÄ… eksperymentów. Przedszkolaki, rozwijajÄ…c motorykÄ™ maÅ‚Ä… i zmysÅ‚ dotyku, z masy solnej przygotowaÅ‚y wulkany. Ileż byÅ‚o radoÅ›ci, gdy zorganizowaliÅ›my z nich wybuchy kolorowej lawy. OczywiÅ›cie przy okazji zastanawialiÅ›my siÄ™ jak to siÄ™ dzieje, że po poÅ‚Ä…czeniu kilku skÅ‚adników nastÄ™puje prawdziwy wybuch... Dzieciaki szybko rozwiÄ…zaÅ‚y zagadkÄ™, ciekawe czy Wam siÄ™ uda.... W kolejnych dniach z inicjatywy dzieci podjÄ™liÅ›my tematy kuchenne, czyli towarzyszyÅ‚y nam warsztaty kulinarne. ZaczÄ™liÅ›my od ulubionego przysmaku – gofrów, udekorowanych przepysznymi dodatkami (owocami, bitÄ… Å›mietanÄ…, cukrem pudrem lub czekoladÄ…), nastÄ™pnie zainspirowaÅ‚y nas galaretki, z których powstaÅ‚y „owocowe kubeczki". W kolejnych dniach pojawiÅ‚ siÄ™ apetyt na pizzÄ™ i muffinki. Wszystkie te potrawy wychodziÅ‚y spod rÄ…k przedszkolaków rozwijajÄ…c wspóÅ‚pracÄ™ w grupie, dajÄ…c Å›wietny masaż sensoryczny, rozwój motoryki maÅ‚ej i morze zabawy i radoÅ›ci. Co bÄ™dÄ™ Wam opowiadać..... sami popatrzcie na swoje pociechy w akcji :)

Data dodania: 2020-10-17 18:18:54
Data edycji: 2020-10-19 12:01:03