Dumni z Powstańców - udział w akcji ogólnopolskiej

Dnia 4 listopada 2022 roku w grupie 4 latków odbyły się zajęcia patriotyczne prowadzone w ramach ogólnopolskiej akcji BohaterON.  W charakter zajęć przedszkolaki zostały wprowadzone przez list otrzymany od Dziadka Władka – Powstańca. Następnie dzieci zapoznały się z historią Powstania Warszawskiego i jego bohaterami – Powstańcami przez obejrzenie teatrzyku pt. „Niebajka o Powstaniu Warszawskim”. W dalszej części zajęć przedszkolaki wykonywały zadania zawarte w liście otrzymanym od wspomnianego Powstańca. Były to m. in. ułożenie puzzli z konturem Polski oraz zadania sprawnościowe: czołganie w tunelach, przekazywanie tajnych przesyłek czy odczytywanie tajnych informacji zawartych w symbolach. Zadaniem, które wywołało wiele emocji było zagrzewanie do walki i wzmacnianie nadziei przez odśpiewanie pieśni patriotycznych. Na zakończenie zajęć przedszkolaki wykonały laurki i dokonały grupowego  wpisu wdzięczności na stronie https://dumnizpowstancow.pl.

Relacja fotograficzna znajduje się  w galerii. Zapraszamy do obejrzenia

Data dodania: 2022-11-06 20:11:28
Data edycji: 2022-11-20 20:14:45