„Czym powitać cię wiosenko, gdy zielona wracasz znów, chyba tańcem i piosenką, bo to milsze jest od słów”

Dnia 21 marca 2022 roku dzieci z przedszkola uroczyście powitały wiosnę. Była to doskonała okazja, aby uzmysłowić dzieciom bogactwo, które niesie ze sobą budząca się do życia przyroda.

W przedszkolu przygotowania do powitania wiosny zaczęły się już kilka dni wcześniej - sale i korytarze zaczęły zmieniać wystrój i zazieleniły się. W poniedziałek w przedszkolu królowały odcienie zieleni, zarówno w pomieszczeniach, jak i ubiorze przedszkolaków. Świętowanie powitania wiosny rozpoczęło się od zabaw związanych z tematyką pór roku. Dzieci śpiewały piosenki, rozwiązywały zagadki oraz wysłuchały opowiadań o nadejściu wiosny. Nasi mali badacze wyruszyli także na spacer do ogrodu przedszkolnego, aby odnaleźć w nim pierwsze zwiastuny wiosny. Nie zabrakło również zabaw artystycznych, wszystkie dzieci wykonały prace plastyczne. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że wiosna zawita do nas na dobre.

Relacja fotograficzna znajduje się  w galerii.

Data dodania: 2022-03-29 19:18:50
Data edycji: 2022-04-03 19:20:33