„Bóg, honor, Ojczyzna”

We wtorkowe przedpołudnie 21 listopada gościliśmy ulubionego Jasia Pociechę.  Tym razem nasz gość przybył do nas z warsztatami patriotyczno-biblijnymi z Matką Bożą Częstochowską pt. „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Jak zawsze warsztatom towarzyszyła piękna dekoracja i muzyka. Dzieci mogły oglądać książki, symbole i obrazy związane z tematyką patriotyczną, mówiące o bogatej i ważnej historii Polski.Jaś opowiadał o postaciach dzielnych i słynnych Polaków jak Święty Jan Paweł II czy błogosławiony Stefan Wyszyński. Dzieci mogły usłyszeć ich głos odtworzony z nagrań i ważne słowa. Warto zapamiętać, jak powiedział błogosławiony ks. Prymas: „Czas to miłość.” Tylko ten czas jest ważny, który wypełniony jest miłością, radością i dobrem. Dzieci wiedzą to najlepiej. Wie to także nasza Mama w niebie, Królowa Polski, Jasnogórska Pani. O jej Sanktuarium w Częstochowie nie zapomniał Jaś i pięknie opowiadał dzieciom o tym niezwykłym miejscu poprzez muzykę i obrazy. Dzieci mogły uczcić wizerunek Matki Bożej w małej procesji ze śpiewem. Ważni Polacy życiem świadczyli o miłości do Boga i Polski. Przez moment i dzieci mogły wcielić się w rolę polskiego rycerza czy pięknej księżniczki. Na koniec wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski. Na pamiątkę spotkania Jaś Pociecha rozdał dzieciom obrazki z Matką Bożą Częstochowską – Królową Polski, który przypomina nam ważne chrześcijańskie zobowiązanie: „Jestem przy Tobie, pamiętam, czuwam.”

Relacja fotograficzna znajduje się  w galerii.  Zapraszamy do obejrzenia!

Data dodania: 2023-11-21 00:21:35
Data edycji: 2023-11-28 00:22:56