Czcionka:

Kontrast:

Kalendarium wydarzeń październik – listopad 2021 r.

Kalendarium wydarzeń  październik – listopad 2021 r.

1 października   - autokarowa wycieczka do Zoo dzieci z grupy 4,5,6 latków. Śniadanie w przedszkolu o godz. 8.00, prosimy o punktualność. Wyjazd o godz. 8.45, powrót ok. 12.00.

4 października  - Dzień Anioła Stróża.  Prosimy rodziców, aby dzieci  w tym dniu miały przebranie anielskie w kolorze białym.

8 października - warsztaty przyrodnicze „Spotkanie z alpakami”.

12  października - zajęcia terenowe grupy 5, 6 latków w lesie bródnowskim prowadzone przez Centrum Edukacji Przyrodniczo – Leśnej.  Śniadanie w przedszkolu o godz.8.00, wyjazd autokarem o godz.8.45.

15  października -  warsztaty przyrodnicze „ Z wiejskiej zagrody owieczka i koza na przedszkolnym placu zabaw”.

19  października -  spacer z przewodnikiem  po  Warszawskiej Starówce grupy 6 latków pt. "Warszawa legendarna". Wyjazd tramwajem o godz.9.00.

Zapraszamy rodziców i dzieci do udziału w konkursie plastycznym pt.: „Najpiękniejszy różaniec”.

Cele konkursu:

– rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej,

– dostarczanie dzieciom możliwości przeżywania przyjemności i  radości z efektów swojego działania,

- wspólne spędzenie czasu w rodzinie,

Warunki uczestnictwa:

– praca przestrzenna z wykorzystaniem różnorodnych metod i pomysłów na wykonanie różańca np. z orzechów, kasztanów, żołędzi, fasolki, jarzębiny, kukurydzy, modeliny, drewna itp.,

– podpisane prace należy przekazać wychowawcy danej grupy.

Kryteria oceny:

Jury przy ocenie będzie brać pod uwagę:

– estetykę wykonania,

– pomysłowość,

– wkład pracy.

Termin składania prac: do 22 października.

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród: 29 października.

5 listopada - akademia patriotyczna pt. „BÓG HONOR OJCZYZNA” przygotowana przez grupę 6-latków. Nagranie będzie dostępne na stronie internetowej przedszkola.

9 listopada - przegląd piosenki religijnej i patriotycznej pt. „BOGU I OJCZYŹNIE”. Nagranie będzie dostępne na stronie internetowej przedszkola.

Regulamin przeglądu:

Zapraszamy rodziców, aby przygotowali dzieci do udziału w przeglądzie piosenki religijnej i patriotycznej.

Cele:

- kształtowanie wśród dzieci wrażliwości na wartości patriotyczne,

- rozbudzanie w sercach młodego pokolenia miłości do ziemi ojczystej,

- kształtowanie postawy patriotycznej poprzez piosenkę.

Uczestnicy:
W przeglądzie mogą uczestniczyć soliści lub zespoły wokalne do 5 osób. Każdy z wykonawców/zespołów przygotowuje jeden utwór o treści patriotycznej lub religijno-patriotycznej. Do przeglądu dzieci przygotowują się w domu pod kierunkiem rodziców. Wykonawca/zespół może śpiewać przy akompaniamencie własnym lub towarzyszącym, może też korzystać z podkładów muzycznych. Prosimy, aby uczestnicy byli ubrani w strój ludowy, żołnierski lub galowy. Warunkiem udziału w przeglądzie jest dostarczenie nauczycielowi grupy karty uczestnictwa – do 5 listopada.

Nagrody:

Dla wszystkich uczestników przewidziane są niespodzianki.

Kochani Rodzice !

Przed nami październik, miesiąc poświęcony Maryi i pięknej modlitwie różańcowej. Jan Paweł II wielokrotnie mówił o wzmacniającej sile różańca,"Modlitwa różańcowa jest modlitwą wdzięczności, miłości i ufnej prośby”. Zachęcamy do modlitwy różańcowej i wzięcia udziału peregrynacji figury Matki Bożej Loretańskiej w naszym przedszkolu. Zapraszamy, aby każde dziecko, każda  rodzina przyjęła figurkę Matki Bożej Loretańskiej do swojego domu. Życzymy, aby wspólna modlitwa obfitowała w zdroje łask i darów dla całej rodziny.

Informujemy o udziale naszego przedszkola  w Ogólnopolskim Konkursie „Przedszkole z tradycjami”. Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 19 października 2021 r. do 15 marca 2022 r.

Informujemy, że  będzie możliwość sesji zdjęć świąteczno- bożonarodzeniowej http://www.fotomakowscy.pl

Chętnych prosimy o zgłoszenie do wychowawcy grupy do 22 października.

Cennik:

1. Zdjęcie w formacie 13x18 - 19 zł
  2. Zdjęcie w formacie 15x23 - 23 zł
  3. Zdjęcie w formacie 20x30 - 25 zł
Data dodania: 2021-09-30 15:06:34
Data edycji: 2021-10-08 15:45:02
Ilość wyświetleń: 256

"Dzieci należy strzec jak kwiaty, które, póki są młode i delikatne, potrzebują wiele opieki"

Św. Jan Chryzostom

aktualności i informacje