Drodzy Rodzice, w zakładce Przedszkolny Dietetyk oraz w aktualnościach znajdziecie najnowszy artykuł p.t. "Dieta dla odporności dzieci". Zapraszamy do lektury!

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Kalendarium wydarzeń grudzień 2021 r.

Kalendarium wydarzeń grudzień 2021 r.

28 listopada rozpoczyna się  ADWENT, jest to  okres radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście  Pana Jezusa. Jednym ze zwyczajów adwentowych jest  kalendarz adwentowy, który służy dobremu przygotowaniu do Bożego Narodzenia poprzez adwentowe zadania. W przedszkolu każda grupa, wykona  taki kalendarz, gdzie będzie odliczać czas od pierwszego dnia adwentu do Wigilii Bożego Narodzenia.

 

30 listopada - warsztaty przyrodnicze „ Kto zasypia, kto gromadzi, komu jesień dobrze radzi -spotkanie z jeżem, wiewiórką, myszką, chomikiem”.

 

6 grudnia - będziemy gościć Świętego Mikołaja. Prosimy rodziców, aby prezenty od Świętego Mikołaja były podpisane, zapakowane w papier ozdobny, włożone do torebki  i przyniesione do przedszkola do 2 grudnia. Proponowana wartość prezentu wynosi do ok. 50 zł.

10 grudnia przypada Uroczystość Patronalna naszego Zgromadzenia Matki  Bożej  Loretańskiej. Przedszkole w tym dniu jest nieczynne.

21 - 22  grudnia -  Jasełka. Z powodu stanu pandemii nagranie online

 

Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami do udziału w konkursie plastycznym  „Bombka Bożonarodzeniowa”

Cel konkursu:

  • Twórcze i aktywne przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia oraz kultywowanie tradycji świątecznych.
  • Rozwijanie i kształtowanie wyobraźni przestrzennej, aktywności twórczej i kreatywności dzieci.
  • Stworzenie możliwości promowania własnych dokonań twórczych.

Regulamin konkursu:

  • Temat: Bombka Bożonarodzeniowa.
  • Technika: dowolna.
  • Format: kompozycja przestrzenna z możliwością zawieszenia.
  • Materiał: dowolny.

Kryteria oceny: zgodność z tematem, walory artystyczne, pomysłowość, oryginalność, pracochłonność, estetyka. Każda bombka choinkowa musi spełniać podstawowy warunek – dać się zawiesić na choince.

Informacje dodatkowe: Każdy z uczestników ma za zadanie wykonać samodzielnie lub z pomocą dorosłych jedną bombkę bożonarodzeniową, zaopatrzoną w metryczkę (imię, nazwisko).

Termin zgłaszania prac: 20 grudnia 2021 r.

Wyniki konkursu: Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi  23 grudnia 2021 r.

           

12 stycznia  - trwając w bożonarodzeniowej radości, zapraszamy dzieci do udziału  w Koncercie Kolęd i Pastorałek pt. „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi”  

Prosimy o przygotowanie jednej wybranej kolędy/pastorałki. Koncert może przebiegać w trzech kategoriach: solista, duet, chór. Liczba wykonywanych zwrotek nie powinna przekraczać trzech. Akompaniament do kolędy może być wykonany z użyciem podkładu muzycznego.  Zgłoszenie swojej obecności i swojego udziału z podaniem tytułu kolędy prosimy przekazać wychowawcy grupy do 10 stycznia

Data dodania: 2021-11-21 15:46:38
Data edycji: 2021-11-27 15:49:20
Ilość wyświetleń: 206

"Dzieci należy strzec jak kwiaty, które, póki są młode i delikatne, potrzebują wiele opieki"

Św. Jan Chryzostom

Partnerzy

Bądź z nami
aktualności i informacje