OBECNIE TRWA REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA na nowy rok szkolny 2022/2023

Czcionka:

Kontrast:

Kalendarium wydarzeń styczeń 2022 r.

6 stycznia - Święto Trzech Króli, przedszkole zamknięte. Prosimy poinformować wychowawcę grupy o obecności dziecka w dniu 7 stycznia.

13 stycznia  - trwając w bożonarodzeniowej radości, zapraszamy dzieci do udziału  w Koncercie Kolęd i Pastorałek pt. „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi”  Prosimy o przygotowanie jednej wybranej kolędy/pastorałki. Koncert może przebiegać w trzech kategoriach: solista, duet, chór. Liczba wykonywanych zwrotek nie powinna przekraczać trzech. Akompaniament do kolędy może być wykonany z użyciem podkładu muzycznego.  Zgłoszenie swojej obecności i swojego udziału z podaniem tytułu kolędy prosimy przekazać wychowawcy grupy do 10 stycznia. Prosimy w tym dniu o świąteczny ubiór.

19 stycznia - występy artystyczne wszystkich grup z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym roku z uwagi na sytuację epidemiologiczną, nie możemy zaprosić szanownych gości do przedszkola, więc prosimy Rodziców o udostępnienie nagrania z strony internetowej naszego przedszkola.

24 stycznia- zapraszamy dzieci do udziału w Przedszkolnym Dniu Talentów. Można zaprezentować swoje zainteresowania, hobby, uzdolnienia ( muzyczne, plastyczne, taneczne, sportowe, teatralne )w formie krótkiego występu lub prezentacji. Mile widziane stroje i rekwizyty do występu.

26 stycznia -  bal karnawałowy (przebranie kostiumowe obowiązkowe).

Zapraszamy do wzięcia udziału w rodzinnym konkursie plastycznym pt. „PROSZĘ, DZIĘKUJĘ, PRZEPRASZAM -  oto zasady  nasze”

Cele konkursu:

• Kształtowanie i pielęgnowanie prawidłowych relacji w kontaktach międzyludzkich, w życiu codziennym.
  • Rozwijanie aktywności w przekazywaniu cennych wartości skupionych wokół słów: proszę – dziękuję- przepraszam, zachęcenie  do stosowania form grzecznościowych w życiu codziennym.
  • Rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych.
  • Wspólna praca i spędzenie czasu w rodzinie.

Zasady konkursu:

• Prace powinny przedstawiać zasady używania zwrotów grzecznościowych, takich jak dziękuję, proszę i przepraszam.
  • Technika wykonania pracy plastycznej jest dowolna: rysunek, wydzieranka, itp., jednak nie może to być jedynie kolorowanka.
  • Prace powinny być o charakterze płaskim, wykonane w formacie A3 lub A4
  • Uczestnicy przygotowują prace indywidualnie (jeżeli w przedszkolu jest rodzeństwo, każde dziecko przynosi własną pracę).
  • Na odwrocie pracy powinien się znaleźć się krótki opis przedstawionej sytuacji.
  • Kryteria oceny: pomysłowość w ujęciu tematu, walory artystyczne, wykorzystanie różnorodnych technik plastycznych
  • Podpisane prace prosimy przekazać wychowawcy grupy w terminie do 23 stycznia 2022 r.
  • Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród - 31 stycznia 2022 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Przedszkole w czasie ferii zimowych 31 stycznia - 13 lutego 2022 r. jest czynne, jednak w tym okresie nie będzie zajęć dodatkowych.

Data dodania: 2021-12-30 01:02:08
Data edycji: 2022-01-06 23:01:29
Ilość wyświetleń: 350

"Dzieci należy strzec jak kwiaty, które, póki są młode i delikatne, potrzebują wiele opieki"